21.06.2017

Bohyně Chors neexistuje

19

V posledních letech se šíří nesmysl o existenci jakési bohyně Chors – bohyně měsíce, noční oblohy a podzimu. Jako první jsme se mohli o její existenci dočíst v knize pohádek Ivana Hudce – Báje a mýty starých Slovanů. Nedlouho po něm podpořil představu Chorse jakožto ženského božstva slovenský autor fantasy Juraj Červenák. Kvůli čtenářům těchto dvou autorů se začala informace o bohyni měsíce rychle šířit a nejen ezoterické weby ji už předkládají jako samozřejmou (ne-li historicky doloženou) skutečnost. Jak to doopravdy s Chorsem je, jsme se proto rozhodli rozepsat v tomto článku.


06.11.2015

Rozhovor s Vítoslavem na stránkách Pohanského kruhu

1

VítoslavNa stránkách Pohanského kruhu byl uveřejněn rozhovor s Vítoslavem. Kromě toho, jak se k rodnověří vlastně dostal, si můžete přečíst jeho názor na panslavismus, „ufoslovany“ a jejich Slavjansko-Árijské védy. Došla řeč i na pronikání esoteriky do slovanství a také na to, jak se rodnověří odráží v jeho běžném životě.
Rozhovor si můžete přečíst zde.


28.08.2014

Obřadní oděv očima rodnověrců

0

Tunika s karetkovým lemem (slovanské symboly)Rádi bychom vám v tomto článku přiblížili, jak členové Rodné víry nahlíží na obřadní oděv. Často o sobě z různých stran slyšíme jako těch, kteří lpí na odívání 9. století. Rozhodli jsme se tento mýtus podat na pravou míru. Nejsme sdružení living history, na našich obřadech tak v žádném případě neplatí „kostýmová“ povinnost. Každý z nás vnímá obřadní oděv jinak, někteří jej dokonce nenosí vůbec. Rádi bychom tímto upozornili na to, že na naše obřady může kdokoli přijít i v civilu, uzná-li to za vhodné či mu situace neumožní jinak.

Na toto téma jsme si položili několik otázek, odpovědi na ně si můžete přečíst v článku.