Pozvánka: Kračun 17. 12. 2022


Společenství Rodná víra vás zve k oslavě zimního slunovratu.

Akce se bude konat 17. 12. 2022 na jižní Moravě nedaleko Brna, a to na místě zvaném Havraní hnízdo, kousek od Útěchova.
Sraz bude 13:30 u závory u Babích dolů, případně se lze domluvit na odvozu z Brna.

Cesta z tohoto směru vede většinou po lesních pěšinách a dá se projít i ve sněhu s nákladem na zádech. Mapu s vyznačenou cestou na Hnízdo pošle zájemcům Ladislav na vyžádání (ladislav zavináč rodnavira.cz).

Společně připravíme místo na večerní obřad, který proběhne tradičně při západu slunce, tzn. kolem 16. hodiny. Ráno kolem 8. hodiny pak obřadem přivítáme slunce nové.

Co se týká lokality – bude tam ohniště, místo na spaní v krytu cca pro 6 lidí, spousta místa na stany a zima; pitná ani užitková voda naopak v místě není.

Co se týká obřadu a následného hodokvasu – společné obětiny na obřad budou zajištěné, soukromým obětem se meze nijak nekladou a bude pro ně prostor na konci obřadu nebo po něm. Je vhodné, aby každý přinesl nápoj a pokrm pro sebe i pro pohoštění ostatních, hostina bude společná a noc bude dlouhá. 🙂 Večerní hostina sice bude pořádně veselá, jak se sluší a patří, bude jídlo, bude pití, bude hudba, ale k obřadu je potřeba přijít při smyslech.

Dejte mi prosím vědět přímo Ladislavovi, s kým a jak má počítat. Kdo nenapíše ani nepřijde včas na sraz, bude ponechán svému osudu, jak je to u nás běžné. 🙂

Telefon na Ladislava pro řešení nenadálých situací je 605490953.


Leave a Reply