Rodná víra - Jarovítovy slavnosti 2019

29.4.2017 – Slavnosti Jarovíta


Rod Jarovíta jakožto součást společenství RODNÁ VÍRA

Vás zve na tradiční

JARNÍ SLAVNOSTI K POCTĚ

JAROVÍTA

„MOCNÉHO BOHA SÍLY, ZRODU I BOJE“


OSLAVY SE USKUTEČNÍ DNE 29.4.2017

SRAZ ÚČASTNÍKŮ – 12:00

PŘÍRODNÍ ZOO , PRAHA – ZBRASLAV

Zahájení akcí po příchodu účastníků (odhad 13:30)

Slavnosti JarovítaSlavnosti Jarovíta jsou akcí s dlouholetou tradicí, která má za cíl oslavit příchod jara, ročního období, kdy celá příroda je posilována nadpozemskou mocí, která živočichy i rostliny vzpíná k novému rozkvětu. Vlastnosti bujaré přírody v tomto období naši slovanští předci zosobňovali v bohu Jarovítovi, kterému je zasvěcen nejen staroslovanský obřad, který proběhne v rámci programu oslav a jehož součástí je i věštba (tzv. metání losů) pro následující rok, ale také jarní zápolení mužů i dětí. V závěru akce proběhne i bujará hostina, potřebný to atribut každých slovanských slavností. Velmi bychom uvítali, kdyby se účastníci akce aktivně zapojili do programu oslav, neboť zejména tak Jarovítovi a silám které zosobňuje projevovali naši předci úctu.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

Slavnosti jsou zahájeny několikakilometrovým pochodem hornatým terénem na nedaleké staroslovanské hradiště. Oslavy se konají v přírodě, což musí odpovídat také oděvu a vybavení – vlastní luk, štít či zbraň je vhodné si vzít s sebou. Jedná se o válečnické oslavy, prosím počítejte s tím.

MEDOVINA A JÍDLO:

Každý účastník si zajišťuje sám ! Je vhodné přinést nějaký pokrm osobně připravený k pohoštění druhých i bohů. Pokud se někdo chce podílet na vepřové pečeni nechť dopředu informuje organizátory.

Jarovítovy slavnosti

V případě zájmu o účast piště na ndh@volny.cz nebo telefonujte na 776330720, bylo by dobré ještě před akcí svou účast oznámit.

V mé družině jsou chrabří bojovníci – v třeskotu trub narozeni, hrotem kopí odkojeni, v přilbách válečných kolébáni, v bitvách lítých vychováni“ „Cesty klestí, rokle znají, stržemi se prosekají – jako lační vlci letí krajem za svou čest a slávu svého pána

(Slovo o pluku Igorově)


Leave a Reply