25.3.2018 Vynášení Morany


Společenství Rodná Víra vás srdečně zve k lidovému obyčeji Vynášení Morany, který se letos opět uskuteční v Mokošíně, a to v neděli 25.3. od 15:00 (sraz před obecním úřadem).


5 komentářů: “25.3.2018 Vynášení Morany”

 1. Zdravím,
  pořádáte něco konkrétně i na Velikonoce, nebo jen Moranu? Přemýšlím, že bych se zúčastnil, ale pokud byste slavili i Velikonoce, dorazil bych asi radši na ně. :)
  Díky.

  • Přímo v období Velikonoc nic dalšího neslavíme, ale jako svátek jara pojímáme i Jarovítovy slavnosti, které se uskuteční na konci dubna :)

 2. Děkuji za info.
  Pokud nikdo nic nenamítá (doufám, že ne :D), tak bychom se s kamarádem připojili. Platí-li ten sraz před OÚ, budeme tam, pokud by se tam čekalo jen na nás, klidně někam dojdeme, není to problém.
  Mohl bych ještě požádat o nějaké doprovodné informace (například co je dobré dovézt atd.)? Email tu uvádím při odesílání komentáře; případně zní jakubmctavish@email.cz.
  Díky. :)

  • Je to otevřená akce :)
   Nějakou dobu určitě budeme před úřadem, dojedeme tam o něco dříve a budeme připravovat Moranu. Krátce po třetí se pomalu vydáme směrem k Mokoši, kde ji na blízkém ohništi tradičně spálíme (vhodný vodní tok na odhození je daleko). Cesta k ní je vyznačená i na mapách.cz – https://mapy.cz/s/2u0ZV.
   Dovézt se může třeba drobné občerstvení jako na jiné akce, ale nic velkého, u této akce se většinou všichni po jejím skončení rychle rozprchnou.

Leave a Reply

%d bloggers like this: