Rodná víra - letní slunovrat, koupadla

23.6.2018 – Koupadla (oslava letního slunovratu)


Společenství Rodná víra
vás zve na
Koupadla – svátek letního slunovratu 2018

Přišel již přišel kupalný večer
Hoj Kupadla, hoj Kupadla, hoj Kupadla, Kupadla.
Zapálíme ohně na třech stranách slunce
Hoj Kupadla, hoj Kupadla, hoj Kupadla, Kupadla.

svargaPrvní zapálíme na východě slunce
Hoj Kupadla, hoj Kupadla, hoj Kupadla, Kupadla.
Druhý zapálíme na západě slunce
Hoj Kupadla, hoj Kupadla, hoj Kupadla, Kupadla.

Třetí zapálíme na koupadlech slunce
Hoj Kupadla, hoj Kupadla, hoj Kupadla, Kupadla.

Slavnost se bude konat ve dnech 23.-24. června, hlavní obřad bude v sobotu 23. června při západu slunce (začátek kolem deváté hodiny). Místem konání je slovanské hradiště Staré Zámky v Brně-Líšni v blízkosti vodní nádrže Pod Hrádkem.

koupadla-2016-mapka
Sraz účastníků bude v sobotu v 16:00 na zastávce Líšeň – hřbitov, což je konečná autobusu 58 brněnské MHD, tam je také poslední zdroj pitné vody. Poté se půjde podle žluté stopy vyznačené na mapce (výše) na místo, kde se bude tábořit.

Koupadla Rodné víry

Nápoje a potraviny na společnou sváteční hostinu si každý účastník zajišťuje sám. V konzumaci masa nejsou žádná omezení, alkoholické nápoje doporučujeme pouze do obsahu alkoholu 18 % (medovina, pivo, víno apod.).

Účastníky také prosíme, aby si opatřili malou dřevěnou destičku (nebo kus borové kůry) a svíčku nejlépe z pravého včelí vosku, která se na ni postaví, a pak se pošle při koupeli předkům po vodě.

Událost na Facebooku.


4 komentáře: “23.6.2018 – Koupadla (oslava letního slunovratu)”

  1. Rád bych se letos taky zúčastnil. Je třeba se někde nahlásit, nebo je to otevřené pro kohokoli, kdo půjde kolem?

    • Budeme rádi. Je to veřejná akce, hlásit se netřeba.
      Z předchozích akcí zkušenost ke zvážení – už se nám stalo, že jsme se s nenahlášeným zájemcem nepotkali, protože o sobě nedal vědět a na místo netrefil – neměl na nikoho z nás číslo a my o něm ani nevěděli. Z tohoto důvodu doporučujeme být s organizátorem v kontaktu, ale nikomu to samozřejmě nenutíme :)

  2. Ahojte, rozmýšľame, že by sme s partnerkou prišli, ale keďže sme až z Bratislavy, tak by nás zaujímalo, kedy je plánovaný koniec akcie? Aby sme si vedeli vyriešiť následný odvoz domov. Prípadne bude sa tam dať niekde stanovať?

    • Ahoj, konec akce bude pozdě večer (resp. se západem slunce obřad, okolo půlnoci obřadní koupel), většina z nás tam bude přespávat, místa se najde dost :)

Leave a Reply