Kračún - zimní slunovrat

19.12.2015 – Kračún v jižních a východních Čechách


Kračúnovských kolovratSdružení Rodná víra v letošním roce pořádá oslavu zimního slunovratu – Kračunu – souběžně na dvou místech, a to ve východních a jižních Čechách.
Obě oslavy se budou konat ze soboty 19. na neděli 20. prosince.

 

Kračun v jižních Čechách

 

Datum konání: 19. 12. – 20. 12. 2015
Místo konání:
v zákrutě řeky Otavy v okrese Písek

Akce se bude konat v soukromém objektu, kde bude možné i přespání. Z důvodu omezené kapacity je však nutné, aby se zájemci o účast s dostatečným předstihem přihlásili na níže uvedený kontakt. Obratem dostanou bližší informace.

Se západem slunce (tj. cca v 16:00) se bude konat večerní obřad. Následovat bude hodokvas a bujaré veselí do nočních hodin, hudební nástroje vítány. S východem slunce, tedy v cca. 8:00, proběhne ranní obřad.

Je vhodné, aby každý účastník přinesl pokrm a nápoj pro sebe a k pohoštění druhých. Alkoholické nápoje ideálně jen do 18% obj.

Kontakt: info@rodnavira.cz

 

Kračun v Hradci Králové

 

Datum konání: 19. 12. – 20. 12. 2015
Sraz účastníků: 15:30 hod na autobusové zastávce linky č. 11 „Silnice“ (u obchodního domu Terno)
Místo konání: u Orlice nedaleko modelářského letiště
Co s sebou: Jídlo pro hostinu (v rámci hodokvasu není dovolena konzumace vepřového, zpravidla konzumujeme pouze vegetariánskou stravu a rybí maso, ráno naopak provedeme obětinu a pojíme vepřové – tradičně klobásky), pití a to jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje, jakýkoliv hudební nástroj,
Spaní: Značná část účastníků bude spát na místě, pokud se chcete připojit a v místě zůstat až do ranního obřadu, vezměte si s sebou věci k přespání včetně stanu. Z místa lze až do nočních hodin odjet MHD, pěšky do centra HK je to cca hodina, případně můžete do ranního obřadu probdít až do rána, v takovém případě nic na spaní nepotřebujete :)

Případní zájemci kontaktujte Ctirada: Petr.c.nahlovsky@gmail.com


Leave a Reply

%d bloggers like this: