16. 2. 2019 – Velesův den


Sdružení Rodná víra pořádá dne 16.2.2019 obřad k uctění boha Velese – ochránce skotu a vládce říše mrtvých.

Akce proběhne na starověkém hradišti u obce Češov, tzv. Češovských valech (okres Jičín). Vlastní obřad započne po setmění – cca o půl šesté. Z organizačních důvodů bude vítána přítomnost účastníků alespoň 2 hodiny před započetím obřadu. Účast je volná.

Každý ať donese jídlo a pití podle vlastního uvážení. Upozorňujeme, že vzhledem k charakteru svátku na místě nebude povolena konzumace hověziny!!! V místě není zdroj pitné vody. Taktéž nebude tolerována konzumace jakýchkoliv drog s výjimkou alkoholu (nejlépe do 20%) a tabákových výrobků!!!

Jak na místo: Automobilem – přístup k hradišti se nachází cca. 1 km před obcí Češov ze směru od Slavhostic, tamtéž je také místo, kde lze vůz zaparkovat.
Vlakem či busem do Kopidlna či Jičína, dále po vlastní ose – je to asi 11 km z Kopidlna, 13 km z Jičína.

plánek valy

Co dále: Jelikož bude celá akce probíhat v těžko přístupném terénu, je potřeba se náležitě vybavit, pevná obuv je nutností, zvláště v tomto ročním období, oděv do přírody atd.

Nocleh: Je možné si předem rezervovat místo na ubytovně v Kopidlně (http://www.ubytovnakopidlno.wz.cz), popř. nocovat na místě pod širým nebem (vzhledem k ročnímu období na vlastní riziko).

Kontakt: Lutobor – lutobor@seznam.cz nebo info@rodnavira.cz


Leave a Reply