Rodná víra - Arkona, Rujána

Arkona, Altenkirchen, Wolin


ArkonaAsi jen rodnověrci pochopí tu směs pocitů, která člověka zaplaví, když slyší a čte o tomto místě. Minulý týden se část Rodné víry vypravila na dlouhou cestu, aby jej mohla i vidět a aby uctila Svantovíta snad na tom nejpříhodnějším místě. Tato cesta měla mnohá „ale“, přesto v nás něco zanechala.

Zlato Arkony

Arkona se nachází na severovýchodním výběžku dnes největšího německého ostrova Rujány (něm. Rügen). Stálo zde slovanské hradiště Jaromarsburg, jehož součástí byla významná Svantovítova svatyně pocházející snad již z 8. století, kolem níž se rozrostla osada. Od Saxona Grammatica víme, že v hradišti stál: „dřevěný velice pěkný chrám, těšící se oblibě nejen pro okázalou bohoslužbu, nýbrž i pro sochu boha uvnitř umístěnou. Ohrada chrámová na vnější straně poutala pozornost bohatými řezbami, obsahujícími různé malování… V ní toliko jeden vchod se příchozím otvíral. Svatyni samu naopak obklopovala dvojí přepážka z nichž vnější ze stěn utvořená nesla střechu, kdežto vnitřní o 4 sloupech místo stěn skvěla se visutými oponami… Ve svatyni stála ohromná modla.“ V chrámu byly shromažďovány dary i kořist a mohl do něj vstoupit pouze žrec. Arkona byla dobyta dánským králem Valdemarem I. 15. 6. 1168, který nechal Svantovítův idol svrhnout, rozřezat na kusy a spálit, obyvatelstvo pak donutil přijmout křest. Tím zaniklo poslední místo slovanského pohanství. Část útesu, na kterém stála i svatyně, se později zřítila do moře.

Arkona dnes

Arkona - maják s valem hradištěNa mys Arkona jsme vyrazili z Putgartenu, posledního možného parkoviště (4€/den) vzdáleného cca 2 kilometry. Už tam jsme zpozorovali zvýšenou turistickou vybavenost, která leccos o okolí napovídala. V ranních hodinách jsme však toho nejhoršího byli ušetřeni. Z relativně klidné osady jsme se brzy dostali mezi pole, odkud jsme viděli přibližující se známé majáky. Slunce nepříjemně pražilo už o půl desáté, takže jsme přidali do kroku, abychom se dostali co nejdříve nejen k hradišti, ale i do stínu. V okolí majáků se nachází bunkry a zrezivělé bóje. Na samotný nejvyšší maják se nám do otevření čekat nechtělo, takže jsme zamířili k valům hradiště, kde nás potkalo nejedno zklamání.

Arkona - idol StribogaV prvé řadě jsme se dozvěděli, že novodobá socha boha Svantovíta zde již přes rok nestojí. Za ohraničeným vchodem k přístupové cestě k hradišti stojí však stále alespoň (snad) Stribog, kterému jsme neopomněli nechat část obětin. Na a za val se oficiálně nesmí kvůli nebezpečí úrazu a probíhajícím archeologickým pracím. Když už jsme však jeli tak daleko, odvážili jsme se za dřevěné zábradlí i přes zákazovou ceduli vstoupit. Porozhlédli jsme se od valu směrem k moři, ale nechtěli jsme moc dráždit přítomné archeology, kteří nás kupodivu hned nevykázali. O kus dál jsme se ve vší tichosti vyškrábali na val znovu (mimochodem po vyšlapané cestičce) a chtěli tam chvíli posedět a porozjímat, chtěli jsme nechat pracovat představivost a nasát atmosféru toho místa. To už pro nás ale pochopení neměli a vyhnali nás okamžitě.

Arkona - hradiště Arkona - hradiště Arkona - val hradiště

Arkona - Rodná víra Naši skromnou obětinu v podobě medoviny a domácích koblížků jsme tak chtěli obětovat skrze moře do míst, kam se zřítila část útesu se svatyní. Nu ani to nešlo kvůli obrovskému návalu turistů. Poodešli jsme tedy o kus dál a uctili Svantovíta i toto místo a jeho dávné obyvatele dle nejlepšího svědomí alespoň v dohledu Arkony.

Lehce až středně rozčarovaní jsme přesto nepohrdli koupelí, která díky FKK (Freikörperkultur) mohla proběhnout bez plavek. Blízká vesnice Vitt nás pak však jen utvrdila v tom, že Arkona už své kouzlo želbohům zcela ztratila. Zatím můžeme jen věřit v to, na co jsme si na břehu moře připíjeli – aby se její sláva v dohledné době vrátila.

Svantovítův kámen v Altenkirchenu

Svantovítův kámen v Altenkirchenu Z Putgartenu jsme se vydali do Altenkirchenu, kde je ve zdi místního částečně románského kostela zazděn tzv. Svantovítův kámen. Metrový reliéf zobrazuje mužskou postavu s vousem a velikým picím rohem. Je orientován naležato a při pohledu na něj jsme jen poznamenali, že jej dokázali pouze položit, nikoli pokořit a jednou bude postaven.

Další kámen se nachází v rujánském Bergenu (opět zazděn v kostelní zdi), kde je vyobrazena postava s kopím a usuzuje se, že se jedná o Gerovíta. Tak jsme se však nedostali. Bohové si s námi asi trošku pohráli, neboť se nám před návštěvou národního parku Jasmund rozhodlo vypovědět službu auto. Po různých „veselých“ peripetiích, kterými tady nechci zbytečně dlouho zdržovat, nám byla po noci strávené na parkovišti v Sassnitzu vyměněna vodní pumpa a klínový řemen a my jsme mohli pokračovat směr Wolin.

Další cesta však už díkybohům proběhla bez problémů.

Wolin a XX Festiwal Słowian i Wikingów

Wolin - XX Festiwal Słowian i WikingówDalším naším hlavním cílem byl vedle Arkony i známý festival Slovanů a Vikingů, kteréhož se letos konal 20. ročník. Zúčastnili jsme se z časových důvodů jen sobotního dne, potkali tam překvapivě souvěrce ze Slovenska a snažili se nasát jakous takous dobovou atmosféru, což se nám vzhledem k nepředstavitelnému množství lidi příliš nedařilo. Festivalem žije celé město, nikoli pouze hradiště na ostrově, takže Slovany i Vikingy potkáte nejen ve městě, ale i v okolních kempech. Předváděná řemesla samozřejmě zaujala, některé části programu také, avšak ze začátku jsme tak nějak pociťovali zklamání z toho, že jsme čekali víc. To se zlomilo až s pochopením, jak to tam vlastně chodí (možná si stačilo pořádně prostudovat plán dne, hehe). S hrajícími kapelami jsme byli nad míru spokojeni a s přicházejícím večerem se i atmosféra uvolňovala, jak davy návštěvníků řídly.

Wolin - XX Festiwal Słowian i Wikingów Wolin - XX Festiwal Słowian i Wikingów Wolin - XX Festiwal Słowian i Wikingów

Wolin - XX Festiwal Słowian i Wikingów K čemu si však neodpustím poznámky, byl obřad svatby Slovanky s Vikingem, který se konal v místní svatyni s nově vztyčenou modlou Svantovíta. Čekala jsem představení, z něhož bych si mohla vzít inspiraci. Dočkala jsem se frašky dvou ožralých „žerců“, kteří mleli nesmysly. V půlce jsem se vzdálila a šla si raději poslechnout Percival, toho dne již potřetí.

Večer zakončil promítaný dokument o Wolinu natáčený přímo na předchozích ročnících festivalu. Večer jsme strávili v kempu, který střeží několik metrů vysoké modly Svantovíta a při večerní koupeli sledovali bouři na protějším břehu Dziwny. Následující den jsme se po 1600 km dlouhé cestě živi a zdrávi vrátili zpět domů obohaceni o mnoho cenných poznatků a zážitků.

Veleslava


4 komentáře: “Arkona, Altenkirchen, Wolin”

  1. Je to zalostna situacia ked nasi slovansky ucenci nepoznaju anticke astronomie a z nich odvodene vsetky(!)nabozenstva! Suhlasim,SVANTOVIT bol iste Najvyssim bohom Slovanov na Rujane(ostrov PLODNOSTI-Ruja)…Meno Svantovit nie je odvodene od slova-svet-,ale od slova SVAN(Labut),co je aj po nemecky Schwan…Nas Galakticka Cierna diera(CygnusX1=SWAN=LABUT),ako 13.dom zodiaku,lezi smerom k suhvezdiu Labute.Cierna diera je znama aj ako Yama-z coho je aj boh a bohyna mrtvych…Jama-diera je nam jasna v Slovanskych jazykoch…No uz menej Babylon,udajne Babili-Bozia brana…Ja sa priklanam k menu Babie-lono,kedze Slovanske jazyky maju jasne zastupenie aj v antickych astronomiach sveta! Cierna diera lezi aj v Mezopotamii,t.j,Medzirieci Mliecnej drahy(v antickom Egypte bola Mliecna draha znama ako Meri-yam,z coho bolo odvodene zenske meno Miriam,a potom mary ci Maria-nebeska bohyna a Matka vsetkych bohov.samotny Egypt bol znamy ako Ta(v)-meri.)Cierna diera je zenska kozmicka brana,yonicka brana(vagina),ktora vedie do Dvojcentra nasej galaxie,znameho ako Maternica,kam putuju duse zosnulich k ocistcu a k vzkrieseniu-znovuzrodeniu.Vikingovia ju nazyvali Valhala. Stari Slovani ju nazyvali ako Bujan ci Nava…Muzska a falicka kozmicka brana je Pas Oriona(s nebulami M42/43-Trapezium,ma tvar T-tav,takzxe tato brana je znama ako Tav ci falicky Min,ale aj ako Mec a Kladivo Thora,ci SEKERA Peruna/Parom…K PRERODENIU SVETA prichadza pocas galaktickeho zoradenia sa oboch bran,muza a zeny(Min a Yama,teda falus a vagina,kedze pas Oriona sa pomaly stavia na oblohe,akoby mal erekciu,co je kulminacia,ktora je aj sucastou Globalnych Hodin casu,ako aj merania tzv.velkeho roku(Anno Magnus). Zoradenim sa oboch bran do kreacie a prokreacie(69),sa zucastnuje do tretice a Trojice(Triglav) aj nase potentne Slnko,ktore sa prave teraz,skoro prekryva s Ciernou dierou,do roku 2033…Takze sa jedna o DUALNEHO,dvojpohlavneho boha,muza a zeny v jednom, co zachytava aj zaciatok Biblie,zacinajuc knihu Genesisu,v 1.kapitole ako PLURAL(!),Elohim! Yahwista nastupuje az v Genesise 2:4,no v podstate je to to iste,kedze Yah/Jah je muzska brana a Havah je zenska brana,ako aj koren biblickeho mena-Eva! Presne to iste je aj staroegyptsky ANKH,s Ovalom-vaginou na T-faluse…A taketo plurale su aj Jing a Jang,ci Ahalom a Kahalom,ako aj Davidov Stit-trojuholnik hore-muz a dolu,zena…Ak je umiestneny medzi dva modre pruhy,tak tie symbolizuju Pishon a Gihon(Genesis 2:10-14),v galaktickej Mezopotamii,ktoru Mayovia udajne nazyvali ako Dark Rift-Tmava roklina…A kopii tejto galaktickej Mezopotamie je spusta,od Iraku cez Sinajsky poloostrov az po Manhattan,ci po sutok Gangy a Yamuny,ale aj Savy(7) a Dunaja(Ister)…Takze Triglav ci Trojan ma svoje opodstatnenie,ako Svantovit-Vitazna Labut(Cierna diera) ktora vedie do Bielej galaktickej Maternice(Centralne Slnko,kam putuju nase duse po smrti tela)…

    Rujevit bol udajne „predchodcom“ Svantovita(ja verim ze iba ine meno,ako je aj Lada ci Lebed)-Labute,boh-bohyna Ranov,vyznavacov Slnka(Ra) a vzdy noveho Rana-Zory a usvitu…Mal 7 mecov na Pasi/opasku(Oriona),co je cislo NOVEHO ,ZACINAJUCEHO CYKLU,a KONCOM JE CISLO 9,cislo KOMPLETNOSTI a SUDU(sveta)…Aj preto ma Vat-i-Kan Sixtinsku(16.)kaplnku…Vat je protajsok Tav,a Can/Kan je had v semitickych jazykoch,kam patria aj jazyky domorodych Indianov Ameriky,ktorich povod je v Indii,tak ako aj Incov(Inca=Acni/Agni)…Rujevit mal aj 8.MEC v jeho PRAVEJ RUKE,cislo 8 je cislom galaktickeho Dvojcentra,teda Maternice,ako aj cislom Krista-Slnka(narodeniny na zimny slnovrat),ale aj cislo VZKRIESENIA a ZNOVUZRODENIA,od Egypta cez Mezopotamiu az do Ciny-Rise Stredu(medzi Mezopotamiou a jej 7.schodovymi ziguratmia Mezoamerikou 9 schodovych pyramid Kukulkana)…Najposvetnejsie cislo Ciny je 8! No a v Biblii,ovecky a veriaci ‚ovcania‘ idu udajne DOPRAVA,a capy dolava…S Kristom ukrizovany zlodeji,ten po PRAVICI bol spaseny! Rujevitovi bol zasvateny BIELY KON,ako je biela farba symbolom ocistca-cistoty a noveho cyklu zivota, kedy kojenec zacina zivot ako bezhriesny a cisty cloviecik…v starobe sme HRIESNY, a nemame zuby a vlasy,mnohi potrebuju plienky a su senilny ako „kojenec bez rozumu“,chladne nam telo,ktore sa akoby pripravovalo k znovuzrodeniu-(novemu) ZIVOTU PO SMRTI…Pod ustami DUBOVEJ sochy Rujevita sa usadili LASTOVICKY(symbol LETA-SLNKA a ZIVOTA),tak ako boli USTA velky symbol Mayov,ako aj ich LASTOVICI ostrov COZUMEL s ich najposvatnejsimi bohmi a sviatkami TROJICE,akym bol aj ostrov Rujana ! Pod slovom-menom Cozumel automaticky rozumeli aj ako Labuti ostrov,kedze ich tam dodnes vidat vo velkych poctoch! Oproti je Isla de la Mujeres-Zensky ostrov,a oproti nemu,na Yucatanskom pobrezi je zname letovisko Cancun(“ Hadia kunda“-tak ako je aj v Indii zname ohnive jazero-Agnikunda)! No a kedze LADA(LABUT) bola oslavovana v Pobalti,ktorej symbolom bolo VEDRO-KRCAH s VODOU, a Sipkova RUZA,poodhalim toto „tajomstvo“ : Na Kodexe Mendoza,ale aj v hrobke egyptskej velknaznej Ta(v)huti z 26.dynastie je na sarkofagu zobrazneny presne ten isty
    9 HVIEZDNY KRCAH s 11 hviezdami vo vnutri toho Krcahu,je jasne ze symbolizuje nasu galakticku MATERNICU,kde je vsetko ZLATO,ako pise Genesis 2:10-14 a obklopuje ho Havilah=Nebesky RAJ(Bujan ci Nava)…KRCAH a ZLATO,ako aj KOCKA=Kockova nadoba je znama v jazyku Kiche Mayov ako Ka’aba ci Kabah ! A tento Krcah,ibaze so 7 hviezdami nazyvali Perziania ako Yamshid ! Takato kockova nadoba,vlastne DVE,pre DVOJCENTRO nasej galaxie,vidiet aj na Kodexe Zouche-Nuttal,kde nas galkticky Had/Drak=Mliecna draha,poziera Cervenokozieho indiana,ktory sa plavy cez obe nadoby,a rodi sa na Vychode ako zlty clovek-Cinan!Takze jasne,aj rasy sa striedaju v cykloch vlady sveta,pocas kazdeho z 5 vekov Slnka,vladne vzdy ina rasa,ktore koluju…Takze tento Krcah/Kalich s 9/11 hviezdami je nielen symbolom 11.septembra(2001),ale aj USA zastavy s 9 radmi a 11 stlpcami hviezd,korporelno-slobodomurarske USA,ktore striktne nasleduje symboly Mezoameriky,co zakodovali aj CISLACH do Utokov na Dvojicky(=8) a Pentagon(5),co je spolu 13…Kedze ide o Krcah,ako symbol VODNARA,od ktoreho sa rata zaciatok(hlava)Velkeho Roku(Anno Magnus),jasne dokazuje aj kniha Jeremiasa,kapitola 18 a 19,ze Stvoritelom je HRNCIAR(Vodnar=DzoSeR),ktory pretvori/znovuzrodi nas svet na jeho Hrnciarskom KRUHU(Cierna diera a Slnko v nej)…Na Hrnciarovom(Valcharovom) poli skoncilo aj 30 striebornych Judasa za zradu Krista(Slnka)! Mimo ine, Vodnar ma spolu 30 hviezd,14 v tele a 16 v jeho rieke vytekajucej z jeho Krcahu! A pre Prazakov: Vysehradska cesta zacina od Cihelnej brany,na juhozapade Vysehradu,kedze aj na vyrobu tehal potrebujeme cerveny il(hlinu) ako Hrnciar na jeho Krcahy/Case a Kalichy…Pani Kalisnici v Cechach…Navyse,Vysehradska cesta smeruje na severovychod(tak ako bol SV Rujany najposvatnejsim miestom),v uhle 15* 28′, v tom sitom uhle,ako je Cesta Mrtvych v Teotihuakane(stretavka bohov),ci Luxor-Karnak,ale aj Beth-LHM a Jerusalem,soli-lunarne mesta a symboly bran muza a zeny…V Indii je to Benares/Varanasi/Kashi-Madurai,v Cine Nanking-Canton,ale aj Biely dom a Pentagon,atd….Vsetky „Posvatne cesty“ mali a maju tiez tento uhol,vratane Saa’ee=Sadz v Mekke,pri Ka’abe,ako aj Posvatna cesta Mayov v Chichen Itza(zenska brana cistoty a kojenca=Itza)smerom k Posvatnej/Obetnej(7&9) Studni od Kukulkanovej,9 poschodovej pyramidy(4×91 schodov=364/God v gematrii+kocka-chram hore=365 dni v roku)… Takze nasi milovani predchodcovia,stari Slovania taktiez pochovavali svojich blizkych po spopolneni(pozname krst vodou a ohnom) v Urnach=Krcahoch,zatialco Indovia spopolnuju svojich blizkych na Gange,do ktorej sypu potom tento popol…A vieme ze Ganga Ma-je Materskou kopiou nasej kozmickej rieky-Mliecnej drahy! Takze pozemske „ocistne ritualy“ v spinavej Gange(polucia) vobec nepomahaju ich telam,skor naopak! No boli nabozensky podvedeni a zvedeny na ritual,ktory skor patri do duchovneho sveta a ocistcu nasej duse v nasej galaktickej rieke nebies, konkretne v jej Hale Mrtvych-Vlastne Zivych dusi,Maternici a OCISTCI,pred znovuzrodenim-vzkriesenim ci reinkarnaciou….

    Prichodom „Krestanskej loze“ do Slovanskych uzemi,casto nasilym,boli zabijani nasi mierovy predkovia,nicene ich chramy(tak ako domorodcov Ameriky),uplne znicena ich kultura,na ASTRONOMII zalozene nabozenstvo,ako ich mal cely anticky svet ! Tym bola znicena aj nasa anticka (pre)hystoria,ale hlavne aj nas povod a vek,kedze bezpochyby patrime k najstarsim narodom Europy a sveta,a nie k „najmladsim Indoeuropanom“,ako nam vsugerovava Zapadna zdegenerovana „akademia“ skor hlupakov ako „ucencov“…A bohuzial,nasa moderna a este viac nateraz prozapadna propaganda v kazdom smere zivota nici este aj to malo co nam zostalo…Takze som sa musel ozvat a uviest veci na pravu mieru,kedze studujem anticke astronomie uz aspon cez 20 rokov,od antickej Ciny cez Indiu,Perziu,Egypt a mezoameriku az po Inkov a domorodcov Tichomorskych ostrovov,vratane starich Slovanov !

  2. Doslovom napoviem,ze aj Synovia Slnka-Inkovia,sa usadili v Babylone-Babom lone Juznej Ameriky,ktorym cast Peru a Bolivie je,aby ju(zenu,zensky a hadi kontinent) osvietili a oplodnili,tak ako osvietuju luce potentneho Slnka(Catequilla;Cat=mackovita selma=Slnko,ako Tigris a Tequilla=opojny napoj,kedze Catequilla je na Rovniku,3168 metrov vysoka hora v tvare lebky=Golgoty,a 3168 je gematrickou hodnotou greckeho mena,Pana Jezisa Krista-nasho Slnka,ktoreho rodisko,Beth-LHM lezi na 31.68* rovnobezke-nie nahodou),teda osviecujuce luce nasho potentneho Slnka,mnohe jaskynne(grotta) oltare,ako napriklad oltar Tepcan v Xochicalcu,Mexicke Udolie(Kravy)Cuernavaca…Kedze jazyk Kiche Mayov je zhodny s jazykom Kechua Inkov,je skoro jasne ze po zaniku Mayskej rise sa objavili v lone Juznej Ameriky,ako Mochi a Chimu preinkske kultury,ktore tiez postavili Solarnu a Lunarnu pyramidu v Juznej Amerike,na pobrezi ticheho oceanu…Jazero Titikaka v Bolivijsko-Peruanskom pohranici je zname ako koliska Inkskej kultury,na Slnecnom a Mesacnom ostrove,kde vybudovali im zname udalosti v nasej galaxii a solarnom systeme! A o tom boli aj staroslovanske Arkany(nie „Arkony“),co je to iste ako Vat-i-Kan(muz a zena-had)…Ar,opak Ra,a Kan-zena/had… 3, 4, 5, ci 7 (a mozno aj 9) tvari ci hlav nasich staroslovanskych bohov je len jasnym dokazom ze boli znali nasej galaxie,ako aj antickych astronomii,ktorych KLUCOM su prave CISLA,POSVATNA GEOMETRIA a MATEMATIKA ako taka,pomimo ine dolezite SYMBOLY,ako farby,zvierata a veci(SEKERA),a pod….Bez poznania CISIEL,spojenych s Precesiou Zemskej osi,ako aj Velkym Solarnym,ale aj Lunarnym a Tropickym rokom,a jeho podvekov a cyklov a kalendarov,je nemozne a nemyslitelne rozlustit „zahady“ nasich staroslovanskych predkov,ich mytologii ako aj architektury,ako aj filozofie a nabozenstva ako takeho-vsetky zalozene na ASTRONOMICKYCH CYKLOCH nasej Galaxie! Vsetky nabozenstva,ako aj vyznamne mytologie prirodne-vesmirnych sil su nasmerovane na Orion,ako aj Skorpion,ktoreho smerom(zihadlu) lezi Cierna diera,a Dvojcentro nasej Galaxie(Byka a Kravy)Mliecnej drahy…Ibaze boli stelesnene,odete do ludskych tiel a podob,ci uz v Krestanskej,alebo inej nabozenskej lozi,ktorej „tajomstva“ pozna len ta najvyssia hierarchia slobodomurarov…Vatikan je 7 poschodova loza,od laika po Papeza,ako mesto-stat,priam nalozeny astronomickymi symbolmi a pamiatkami!

  3. Rozhodl jsem se, že tyto dva výše uvedené příspěvky pana Kukly zde nechám jako ilustrativní příklad toho, co je to tzv. „ufoslovanství“. S tím opravdu společenství Rodná víra nemá a nechce mít nic společného. Vítoslav.

Leave a Reply

%d bloggers like this: