VAŠE VZKAZY A DOTAZY

Místo pro vaše vzkazy, dotazy, připomínky.

Pokud chcete soukromou odpověď, pište na info@rodnavira.cz

Komentáře

 1. Konečně jsem nalezla to, co dlouho podvědomě hledám.Díky za Vás přátelé,že nás svoláváte dohromady.Dejte mi prosím vědět o dalších akcích,pokud to bude možné zůčastníme se jich.Radka a Václav Kovandovi

   1. Здравия Славяне,единоверцы ,С Велесовым днём вас!Я живу в России на берегу оз.Байкал.Мы тоже празднуем но только 19.02.Давайте знакомится и общаться!

    1. И мы поздравляем наших русских единоверцев с Велесовым днём!

 2. Vážení přátelé.
  Velké probuzení víry a návrat k přirozené úctě k naší zemi a bytostem na ní spolu s námi žijící se ve velké míře probouzí. Chci vás poprosit o co nejpodrobnější informace jaké máte k slovanskému božstvu, muže na bílém koni Jarovítu. Děkuji za odpověď na můj e-mail a přeji mnoho energie pro vaši činnost.

 3. Dobrý den, chtěl jsem vás požádat o zařazení o členství. Neslibuji že by jsem však na tyhle akce moc chodil, bydlím totiž na Moravě. Byl by jsem spíše jako pasivní člen. Ale rád by jsem do tohohle společenství patřil.

  1. Dobrý večer, těší nás Váš zájem o členství, avšak osobní seznámení je nezbytnou podmínkou přijetí za člena. Na Moravě máme např. v plánu slavit letošní letní slunovrat (v blízkosti Brna), takže příležitost se setkat určitě bude. Ani většina našich dalších akcí není z Moravy nijak obtížně dopravně dostupná, jste na ně samozřejmě zván. Čím více aktivních rodnověrců na Moravě bude, tím častěji a hojněji se tam budou moci rodnověrské akce dít.

 4. Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda by bylo možné jet na váš obřad Slavnosti Jarovíta (pořádá Rod Jarovíta poslední sobotu v dubnu v Dolních Břežanech, střední Čechy).
  Pokud ne zda je možnost se sejít s vaší skupinou rád bych poznal více snažím se oživit to co ve mne bylo v dětství děkuji s pozdravem a přáním Dvořáček.
  jddvoracekroy@gmail.com

 5. „domchozjajka“ – řekl bych hospodyně. :-) Hezké a povšechně příjemné překvapení
  z Vaší existence při všem tom tvrzení, že patříme na západ. O historii Slovanů jsem se zajímal už jako kluk. Rozhodně sem občas nahlédnu a pokud mi to vyjde, rád se někdy přijedu podívat. Ty Dolní Břežany – zřejmě Závist mám celkem blízko. Tak hodně zdaru !
  Ladislav

  1. Děkujeme za přání zdaru a klidně někdy dorazte. Slavnosti Jarovíta ale nejsou na Závisti, ale skutečně přímo v Dolních Břežanech, na hradišti hned východně od obce.

  1. Ahoj, moravskou rodnověreckou organizaci sice neznáme, avšak v našich řadách se najdou i rodnověrci žijící na jižní Moravě. V červnu budeme organizovat letní slunovrat v Brně (pozvánka bude brzy vystavena) :)

 6. SVANtovit je jasne zmiesane meno,ktore nie z mena „svet“. Je znamy kontakt Ranov z Rujany(ostrova plodnosti) a Vikingov,hlavne Danov,ktori sa potom aj podielali na zniceni Rujany,jej kukltury Slovanov a svatyn,hlavne Arkany.
  SVANtovit je meno spojene s Ciernou dierou nasej galaxie,cez ktoru putuju duse zosnulich do galaktickej Maternice(Dvojcentra) k Ocistcu a Znovuzrodeniu-Vzkrieseniu. Cely svet poznal,pozna a vyznava dodnes ako ‚nebesky raj‘,Nava,Bujan,Valhalla, a Novy Jeruzalem. Lezi v nebeskej Mezopotamii-Ciernej rokline Mliecnej drahy,medzi riekami-nohami Mliecnej drahy,Pishon a Gihon. Opisuje to aj Prva kniha Mojzisa 2:8-14,a Cierna diera je opisana,ako oblast kde je vsetko ZLATO…Po svete su desiatky kopii tejto nebeskej Mezopotamie,a v kazdej(!) je pribeh o ZLATE! V takejto Mezopotamii lezal aj znamy Babylon-Babie lono,kedze Mliecna draha bola vzdy zobrazovana bud ako zena(Nut,Isis,Hathor) ohnuta cez nebesku klenbu,alebo ako Had-Drak(v Mezoamerike).A medzi jej dvoma nohami-riekami,lezi Tmava roklina a v nej Cierna diera,cez ktoru putuju duse zosnulich…V antickom svete znama ako Yama/Jama-diera,Yama bola aj bohyna mrvych(dusi),tak ako aj Sin…Meri-yam bola Mliecna draha v antickom Egypte,z nej biblicka Miriam a Maria…Tav-meri bol anticky Egypt.
  V astronomii znama zenska kozmicka,yonicka brana ako CygnusX1-Labut,kedze lezi smerom k suhvezdiu Labute a v blizkosti Zihadla Skorpiona,v Egypte ako Serket-Selket.
  Labutie jazera su dodnes posvatne jazera,ako aj tento BIELY VTAK(symbol Ocistca),vratane Britskej kralovnej. V Rusku Lada ci Lebed,maju svoje posvatne miesto.
  A Labut je v anglo-saxonskych jazykoch ako Swan,ci Schwan,a u Danov Sven…Tak-
  ze SVANtovit ci SWANtowit jasne dokazuje styk Ranov na Rujane s lokalnymi(zvacsa Danskymi) Vikingami,ako aj precesiu Slnka cez Ciernu dieru(13.dom zodiaku),kde je nase slnko „ukrizovane“ a potom znovuzrodene-vzkriesene,ako mlady lev,ci dieta Madonny/Panny…(aj preto ma Praha nielen Cierne slnko,ale aj Chram.Sv.Vita,teda ,VI-
  TAZNEHO SLNKA)!
  A to ze spusta Rusov ma Vikingsky povod cez Varyagov,sa neda popriet! Ci uz cez Rurika,Prveho Vikingskeho vladcu Kyjevskej Rusi,alebo cez Odina,co je Ruske meno,Jedineho(boha)! U Vikingov to bol Votan(Vat-tav) a Thor,teda Orion,nebesky-celestialny KOVAC, s jeho povestnym KLADIVOM(ityfalicky Pas Oriona) ci SEKEROU…Takze ani bolshevicky KOSAK a KLADIVO mali dualny vyznam v nasom dualnom a dvojpolarnom svete! Kosak je ako polmesiac,symbolom zenskeho,Babieho lona, a Kladivo,je falicky Pas Oriona,ktore sa pravidelne zoraduju aj s nasim potentnym Slnkom v novej kreacii a prokreacii sveta…Aj preto, v Seattle,na SZ USA ma obrovsku sochu Kovaca(Hammering Man),kedze tam zije vacsina Skandinavci a Rusi! Kedze Seattle ma znamu kozmicku mandalu v uliciach a budovach,kde symbolicky konci Zimny a Letny slnovrat…A dnesna Ruska Fedracia pomenovava svoje lode ako Varyag,
  a podobne…
  Navyse,Ragnarok,Vikingske pomenovanie „konca sveta“ je tiez zmiesane meno: Ra-slnko; agni-ohen,palina; a rok-nas rok,era,cas!
  Taskze ked Dansky kral,Waldemar I, nicil Rujanu nicil aj nasu,Staroslovansku kulturu a ASTRONOMICKE NABOZENSTVO, ako jedno z mnohych,kedze aj dnesne velke nabozenstva je ASTRONOMIA odeta do ludskych bytosti,bohov a svatcov! Takze ani prichod Cyrila a Metoda nebolo k prospechu Staroslovanov,ale len klincom do rakve nasej antickej kultury a astronomickeho nabozenstva,dnes tito Krestanski ‚farizeji‘ nazyvaju ako „pohanske“! Su to CISLA,MATEMATIKA<posvatna GEOMETRIA,GEMATRIA(Hebrejska a Grecka),ako aj astronomicke zoradenia a ROZMERY ich "krestanskych" chramov-bazilik,ktore SU KLUCOM K ODHALENIU ich "tajomstiev" prameniacich z antickej ARCHEO-ASTRONOMIE! (Nabozenske doktriny su hnedou travou pre indoktinovane,ignorantske ovecky a ich "pastirov").

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.