05.09.2016

28.10.2016 – Mokošina slavnost

1

Mokošina slavnost 2016Živí i mrtví, přijměte srdečné pozvání Rodné víry k

Mokošině slavnosti

v pátek 28. října 2016

u vsi Mokošín

Slavnost se koná na zalesněném borku před Mokošínem, dobře viditelném ze silnice od Přelouče. Těsně před pahorkem odbočuje vlevo cesta houštím vedoucí téměř na místo. Na úpatí bývá možnost odstavení vozu, případně je možno zaparkovat před obecním úřadem, odkud vede cesta na místo konání také (viz plánek).

Nocleh buď ve stanech na místě, nebo si každý účastník zajistí sám.

Hromadná doprava: četná vlaková spojení do Přelouče ze směru od Prahy i od Pardubic. Poté cca 3 km pěšky po silnici (plánek 2).

Sraz účastníků, kteří sami netrefí na místo, bude v 16.00 v Mokošíně před obecním úřadem, jinak je možné dorazit kdykoliv během dne přímo na místo.

Obřad k uctění Mokoše proběhne v čase po západu slunce (cca po 17. hodině). Následuje hodokvas do pozdních nočních hodin. Ráno proběhne soutěž v tlučení špačků.

Pořadatelé zajišťují společné obětiny a obřadní přípitek medovinou. K večeři se podává slaná pšeničná kaše a pečené kuřecí s chlebem. Doporučujeme vybavit se vlastním pohárem, lžící a jídelní miskou. Od každého účastníka se očekává, že přinese pokrm a nápoj na pohoštění sebe i ostatních.

Účast je volná

UPOZORNĚNÍ:

V místě konání není zdroj pitné ani užitkové vody, proto je nutné, aby jí byl každý dostatečně zásoben.

Účastníci musejí přijít střízliví, neúměrné požívání alkoholu před obřadem se zapovídá.

V průběhu konání celé akce není povolena konzumace omamných látek s výjimkou alkoholu (ideálně do 18% obj.) a tabákových výrobků.

Pro další informace pište na adresu info@rodnavira.cz.

Komentáře

  1. Zdravím, škoda že nejsem dnes s vámi, v práci jsem byl do večera. Alespoň to spraví kapka něčeho tvrdého a poslech pagan metalu ( Trollech, Manegarm). Burlus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.